Občinski otroški parlament

V ponedeljek, 4. aprila, so se trije predstavniki naše šole, Eva Sluga, Rožle Grubič in Matija Strgar Kunej, udeležili 32. občinskega otroškega parlamenta OŠ Mestne občine Krško in Občine Kostanjevica na Krki. Spremljala nas je tudi učenka Hana Grubič, ki je poskrbela za glasbeno spremljavo na dogodku.

Učenci so se preizkusili v metodi »pro et contra« – udeleženci ene šole so se pomerili z udeleženci druge šole, tako da so zagovarjali izžrebano trditev na temo Moja poklicna prihodnost. Naši učenci so se pomerili z OŠ Jurija Dalmatina Krško. Na žalost se niso uvrstili v finale, kljub temu pa so se v debati odlično odrezali in odločno zagovarjali svoja stališča. Na parlamentu smo izglasovali tudi predstavnika, ki bo našo regijo predstavljal na nacionalnem otroškem parlamentu. Ta bo potekal aprila v Ljubljani. Mladi parlamentarci so tako pridobili dragoceno izkušnjo in imeli priložnost za druženje s predstavniki drugih posavskih šol.

Andreja Dvoršek