Analiza ankete o šolski prehrani za leto 2021/2022

Anketa je bila izvedena med 19. 4. 2022 in 27. 4. 2022. Reševala se je v elektronski obliki. Učenci od 1. do 4. razreda so izpolnjevali anketo doma skupaj s starši, učenci od 5. do 9. razreda pa v šoli, pri oddelčnih skupnostih. Rešenih je bilo 130 anket.

Podrobni rezultati ankete!

Anketna vprašanja je sestavila organizatorica šolske prehrane v sodelovanju s člani Komisije za šolsko prehrano. Vprašanja se navezujejo splošno na šolsko prehrano, šolsko malico ter kosilo, na uživanje sladkarij in pijač ter količina gibanja.

Projekt “Tom potuje, otroke obiskuje”

17. maja smo obeležili mednarodni dan otroških telefonov in naša šola se je pridružila projektu z naslovom »Tom potuje, otroke obiskuje.«

Namen projekta je, da informacija o TOM telefonu pride do čim več otrok in mladostnikov. Da bi ta namen lažje dosegli, po Sloveniji potujejo TOM nahrbtniki in obiskujejo osnovne šole (po vsaki slovenski regiji potuje en nahrbtnik).

Na današnji dan je nahrbtnik iz Osnovne šole Leskovec pri Krškem pripotoval na šolo. Pri nas bo gostoval sedem dni in v tem času se bomo seznanili z njegovo vsebino, saj nahrbtnik ni pripotoval prazen. V njem je spominska knjiga, kamor bomo lahko nanizali naše vtise z razredne ure, ki jo bomo namenili spoznavanju s TOM telefonom.

V ponedeljek, 30. 5. 2022, TOM nahrbtnik odpotuje naprej v Osnovno šolo Koprivnica.

Zapisala

Veronika Matjašič, ŠSS

Povezava: Nagovor predsednika Nacionalne mreže TOM telefon, dr. Alberta Mrgoleta.