Prireditev in podelitev priznanj za osvojeno bralno značko

V četrtek, 2. 6. 2022, smo imeli na Osnovni šoli Adama Bohoriča Brestanica zaključno prireditev in podelitev priznanj za osvojeno bralno značko, s katero smo uradno zaključili z branjem za bralno značko.

V goste smo povabili pisatelja Primoža Suhodolčana in ilustratorja Uroša Hrovata.

Več v prilogi.

Občinsko prvenstvo v odbojki na mivki

V četrtek, 2. 6. 2022, je v Brestanici potekalo občinsko prvenstvo v odbojki na mivki za dekleta in fante.

Naša šola se je udeležila tekmovanja z ekipo fantov, ki se je odlično odrezala in prikazala izjemno lepo igro. Na koncu smo se veselili dveh zmag, brez izgubljenega niza in naslova občinskih prvakov. Žiga Čuber Potočnik je postal tudi najboljši igralec tekmovanja.

Rezultati tekem:
OŠ Brestanica: OŠ Krško 2:0 (15:6; 15:10)
OŠ Brestanica: OŠ Podbočje 2:0 (15:6; 15:7)

Ekipo so sestavljali:
Žiga Čuber Potočnik
Jan Brljavac
Rožle Grubič
Miha Gabriel Vodopivc
Nik Arenšek

ISKENE ČESTITKE FANTOM ZA MEDSEBOJNO SODELOVANJE IN BORBENOST.

Področno tekmovanje se bo odvijalo v petek, 10. junija 2022, ob 11:00 uri, prav tako v Brestanici. VABLJENI.

Mentor: Damjan Kos

Naravoslovni dan v 6. in 7. razredu

V sredo, 25. 5. 2020, smo se učenci in učenke 6. in 7. razreda odpravili na Gorenjsko.

Ogledali smo si Prešernovo rojstno hišo in izvedeli, da je bil za svoje čase zelo visok. Njegova družina je bila premožna in zato so imeli tudi bogato hišo. Nato smo se peš napotili še v Doslovče, kjer stoji Finžgarjeva rojstna hiša. Vodička nam je opisala, iz česa so bile narejene obleke v starih časih. Povedala nam je tudi, da so dobili eno obleko, ki je bila namenjena za lepše dogodke. Dobili so jo, ko so bili stari približno 12 let in jo nosili celo življenje. Lahko pa smo primerjali obe hiši, saj je bila Finžgarjeva hiša revnejša. Nato nas je prišel iskat avtobus in odpeljali smo se do Blejskega vintgarja. Tam smo se sprehajali po mostovih čez reko Radovno. Videli smo prečudovite slapove in zelo lepo čisto barvo reke.

Bilo nam je zelo všeč, saj smo se veliko družili in izvedeli nove stvari. Najbolj nam je bilo všeč v Blejskem vintgarju, kjer smo poslušali lepo žuborenje vode in si privoščili spominke.

Živa Župevc in Karla Grubič, 6.a

Področno tekmovanje v plavanju

V četrtek, 2. junija je na bezenU OŠ Leskovec pri Krškem potekalo področno tekmovanje v plavanju. Tudi naša šola je imela ekipo, ki je bila zelo uspešna.
Med registrirani učenci je 2. mesto na 50 m prosto osvojila Živa Ribič Vene.
Njen čas je bil 30, 90s.
S tem rezultatom se je Živa uspešno uvrstila na državno tekmovanjev plavanju, ki bo v mesecu septembru 2022.

Med neregistrirani učenci je 2. mesto na 50 m prosto osvojil Urban Lebar s časom 43, 42s in 3. mesto Nik Junkar s časom 45, 13s.
Med učenkami je 4. mesto osvojila Ana Kovačič s časom 40, 07 s in 6. mesto Hana Škoberne s časom 55,39 s. Vsi štirje učenci so se uspešno uvrstili na državno tekmovanje v plavanju.
Štafeta OŠ Adama Bohoriča Brestanica je zmagala v štafetnem plavanju 4 x 50 m v postavi Lebar, Kovačič, Junkar in Ribič Vene. Tudi štafeta se je uspešno uvrstila dalje.

ČESTITKE VSEM NAŠIM PLAVALCEM. 🏊

Mentorica: Natalija ROVAN