Mala odbojka občinsko ml. dečki

V ponedeljek, 20. 3. 2023, je na OŠ Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki, potekalo občinsko tekmovanje v mali odbojki za mlajše dečke, letnik 2010 in mlajše.

Naša šola je nastopila na tekmovanju v naslednji šolski ekipi:

1. Urban Lebar – kapetan
  2. Tim Požun
  3. Nik Junkar
  4. Liam Lomčar
  5. Tay Kajba
  6. Žan Jevšnik
  7. Andraž Povhe
  8. Tilen Resnik

Učenci so v določenih trenutkih pokazali, da so lahko zelo konkurenčni proti vsem ekipam. Naredili smo preveč enostavnih napak, da bi posegli po višjih mestih. Tudi bučnega navijanja domačih navijačev nismo bili ravno vajeni.

Kljub borbenosti in požrtvovalnosti pa nam igra v ključnih trenutkih ni stekla, tako kot smo si želeli. Na dveh tekmah je odločal odločilni 3.set in žal se tehnica ni obrnila v našo korist.

Kot učitelja me veseli, da so se učenci potrudili in hrabro zastopali barve naše šole na tekmovanju. S tekmovanjem so si pridobili dodatne izkušnje na višjem nivoju in jim zato čestitam. Tekmovanj bo v prihodnje še kar nekaj, zato le pogumno naprej. Po vsakem porazu se je potrebno pobrati in poiskati tiste dobre stvari ter se iz tega čim več naučiti.

Na koncu so učenci osvojili 4. mesto.

REZULTATI TEKEM:

OŠ BRESTANICA : OŠ KRŠKO 0:2 (11:25; 12:25)

OŠ BRESTANICA : OŠ RAKA 1:2 (21:25; 25:21; 12:15)

OŠ BRESTANICA : OŠ KOSTANJEVICA 1:2 (7:25; 25:21; 5:15)

Iskrene čestitke fantje za borbenost.

Mentor: Damjan Kos

Brestaničarka – šola zvitih ustvarjalcev

Učenci OŠ Adama Bohoriča Brestanica so v sklopu projekta dela z nadarjenimi, ki so ga poimenovali Brestaničarka – šola zvitih ustvarjalcev pripravili tematske delavnice za učence od 1. do 5. razreda. Delavnice so potekale v petek, 17. 3. 2023 od 17.00 do 19.00 ure. Pripravljenih je bilo 7 delavnic na temo Harryja Potterja. Učenci so se lahko udeležili naslednjih delavnic:

• delavnica Čarovniški zvarki z učiteljico Mojco Mlakar in učencev, ki so predstavili različne zanimive poskuse;
    • Harryjeve angleške uganke pod mentorstvom učiteljice Alenke Šribar in učencev, kjer so udeleženci lahko igrali igro »Word Search«, kartali in se naučili angleških besed za dele telesa;
    • Magična zabava z učiteljico Katjo Zorčič in učenci, ki so predstavili vsebino knjig o Harryju Potterju, pisateljico J. K. Rowling ter priredili kratko predstavo in pripravili kviz;
    • Čarobne rastline s profesorico Ohrovt z učiteljico Natalijo Salmič in učenci. Pripravili so kviz o rastlinah, ki so predstavljene v knjigah Harry Potter, pomagali učencem posaditi svojo rastlino in pripravili igro spomin;
    • Potovanje v vesolje z učiteljico Marjanco Penič in učenci, ki so pripravili kviz, predstavili zgradbo vesolja in naredili hologram vesolja;
    • Muzikalna čorba z učiteljico Manco Moškon in učenci, kjer so se udeleženci lahko preizkusili v igranju različnih inštrumentov ter
    • Čarovniški triki z učiteljico Katjo Kordelc, kjer so si učenci ogledali raznovrstne trike in čarovnije.

Šola je »dihala« skupaj z delavnicami, saj jo je učiteljica Urša Vidmar skupaj z učenci uredila v stilu Bradavičarke. Za izvajalce delavnic in mentorje je bila pripravljena tudi večerja, po njej pa smo si iz telovadnice prinesli blazine in se udobno namestili v različnih učilnicah, da bi gledali film Harry Potter. Ko so vsi učenci končali z ogledom, smo se odpravili spat. Zjutraj smo pojedli zajtrk in odšli domov.

Nika Kovačič in Lučka Colarič, 8. a