Delo z nadarjenimi učenci

DELO Z NADARJENIMI UČENCI V ŠOLSKEM LETU 2023/2024

Evidentiranje in  identifikacija nadarjenih učencev v 4. razredu bosta potekala po operacionalizaciji dela z nadarjenimi učenci (celoten postopek bo izpeljan do januarja 2024). Testiranje psiholoških testov (test ustvarjalnosti in test splošnih intelektualnih sposobnosti bo izvedla psihologinja Melita Zagorc Vegelj. Po izpeljanem postopku bodo starši o rezultatih obveščeni.

Nadarjeni učenci se bodo v šolskem letu 2023/2024 lahko vključili v tematske delavnice v sklopu projekta »ABBA – 50 let«. Projekt vodi učiteljica Antonija Ključevšek.

Delavnice znotraj projekta povezuje glasbena pot švedske glasbene skupine ABBA. Prijavljeni učenci bodo pod vodstvom mentoric spoznali glasbeno skupino in kasneje ustvarjali na posameznih področjih zgodbe, oblikovanja scene, plesa in petja. Delo bodo zaključili s predstavo v mesecu aprilu.

Tematske delavnice v jeseni (mentorica oktober in mentorica november):

• Spoznavanje Švedske kot države (mentorica Katja Zorčič)
  • Spoznavanje njihovih jedi (mentorica Anja Mirt)
  • Spoznavanje skupine ABBA in njihova dela ter dosežki (mentorica Antonija Ključevšek)

Ko bodo učenci zaključili s spoznavanjem skupine, bodo nadaljevali s specifičnimi delavnicami, ki bi bile usmerjene v samo predstavo.

Nadaljnje delavnice (november in december):

• Oblikovanje zgodbe (mentorice: Antonija Ključevšek, Urša Vidmar, Milena Žičkar Petan)

Na podlagi zgodbe, bodo sledile delavnice (januar – april):

• Plesna delavnica (mentorica: Natalija Rovan)
  • Pevska delavnica (mentorica: Antonija Ključevšek)
  • Oblikovanje scene (mentorica: Urša Vidmar, Anja Mirt)

Poleg projekta se bodo učenci lahko odločili tudi za sodelovanje v Bralnem klubu pod mentorstvom Milene Žičkar Petan. Po lastnih interesih pa se bodo lahko vključili tudi v priprave na tekmovanja z različnih področij.

Koordinatorka NAD

Veronika Matjašič