Koordinatorica: Vesna Požun

Tim: Mojca Mlakar, Anja Mirt, Natalija Rovan

Rdeča nit Zdrave šole v šolskem letu 2023/2024 je Lepa beseda lepe odnose najde. Sporočilo je namenjeno spodbujanju dobrih medsebojnih odnosov med učenci/dijaki, učitelji, starši in vsemi, ki sodelujejo v vzgojno-izobraževalnem procesu, (s)pobudami za zmanjševanje vseh vrst nasilja in predvsem različnim dejavnostim, ki pripomorejo k dobremu duševnemu zdravju. Ljudje smo socialna bitja. Povezave, ki jih gradimo z drugimi, so ključne za socialno, psihično in telesno zdravje. Medosebni odnosi so tisti, ki pomembno prispevajo k smislu življenja in vplivajo na to, kako posameznik zaznava kakovost svojega življenja. Hkrati pa bomo zajeli tudi vsebine zdravega življenjskega sloga za vse generacije (zdrava prehrana, hidracija, več telesne aktivnosti, duševno zdravje, počitek, dober spanec, regeneracija). Spodbujali bomo povezovanje ter sodelovanje z drugimi deležniki in pomen ohranjanja okolja – narave, v kateri živimo.

• 25. november je dan brez mobilnih telefonov, čas za pogovor v živo
  • 16. marec svetovni dan spanja