Področno tekmovanje v plavanju

V četrtek, 6. 6. 2024, je potekalo področno tekmovanje v plavanju za učence letnik 2010 in mlajši.

Registrirani plavalci in neregistrirani plavalci so tekmovali ločeno. Svoj plavalni krst na šolskih tekmovanjih sta doživela plavalca 5. razreda, Matevž Čamernik in Uroš Paškulin. Odrezala sta se odlično.

Vsi so tekmovali na 50 m prosto. Področna prvaka med neregistranimi plavalci sta postala Nik Junkar in Ana Kovačič.  Vsi neregistrirani plavalci so se uvrstili na državno tekmovanje v plavanju, ki bo v jeseni.

Na koncu pa je naša šola imela tudi ekipo štafete 4 x 50 m prosto,  v postavi Nik Junkar, Ana Kovačič, Ema Grubič in Matevž Čamernik. Osvojili so 2. mesto, s čimer so se ravno tako uvrstili na državno tekmovanje.

REZULTATI:

registrirani plavalci (letnik 2010 in mlajši):

10, mesto Matevž Čamernik (45, 49)

12. mesto Uroš Paškulin (57,01)

neregistrirani plavalci (letnik 2010 in mlajši):

1. mesto Nik Junkar (39, 32)

– neregistrirane plavalke (letnik 2010 in mlajši):

1. mesto Ana Kovačič (40, 50)

2. mesto Ema Grubič (45, 72)

4. mesto Zara Povhe (52, 08)

ISKRENE ČESTITKE vsem plavalcem za odlične rezultate in nastope.

Mentorica: Natalija Rovan