V četrtek, 5. 10. 2023, smo se v okviru projekta Rastem s knjigo odpravili v Krško na ogled Valvasorjeve knjižnice.

Najprej smo si ogledali novejši del. Sprehodili smo se od čitalnice s časopisi in razstavo preko izposojevalnega pulta do oddelka za otroke in mladino, do knjig za odrasle in  strokovne literature. Navdušeni smo bili nad študijskimi celicami in igralnico za otroke. Poučili smo se, kako samostojno vračati knjige. Pokazali so nam tudi videoposnetek, s katerim so knjižnico predstavili svetu za izbor za Splošno knjižnico leta 2023 v svetovnem merilu. Presenečeni smo bili ob dejstvu, da so se uvrstili med štiri finaliste. V dar pa smo dobili tudi knjigo Irene Androjna, Modri otok.

Za konec smo odšli v kapucinsko knjižnico. Videli smo stare knjige in prostor iz 17. stoletja.

Bilo je zelo zabavno ter poučno. Obisk nas je le še spodbudil k branju in obiskovanju knjižnic.

Zoja Moškon in Kim Zorko, 7.a