Učenci devetošolci smo v petek, 23. 9. 2022, na praznik  – “Dan slovenskega športa” –  odšli v Ljubljano, kjer smo na Kongresnem trgu lahko spoznali en kup olimpijskih športov in se v njih tudi preizkusili. Nekateri učenci smo to počeli z velikim veseljem, navdušenjem in se zraven zelo zabavali, nekateri pa malce manj.

Dan slovenskega športa je praznik, saj smo Slovenci športni narod, kar dokazujemo ne samo z izjemnimi rezultati vrhunskih športov, temveč tudi z redno telesno dejavnostjo, ki je z duševnim zdravjem najpomembnejša sestavina zdravega življenjskega sloga. Šteje pa čisto vsaka športna aktivnost in pomembno je, da izberemo takšno, v kateri uživamo, se sprostimo in napolnimo svoje “baterije” za vse življenjske podvige. To je tudi glavno sporočilo tega dne.

Zato tudi učencem želimo predstaviti, da je pomembno, da so športno aktivni vse življenje. Verjamem, da jim bo tudi predsedniški tek ostal v spominu in da so v skupnem druženju s sošolci in sošolkami, uživali.

Mentorica: Natalija ROVAN