V ponedeljek, 2. oktobra 2023, sva se predstavnici naše šole Nika Kovačič in Tjaša Kostevc z mentorico Andrejo Dvoršek udeležili srečanja mladih parlamentarcev mestne občine Krško in občine Kostanjevica na Krki v Krškem. Zbrali smo se v Dvorani v parku v Krškem. Nagovorili sta nas ga. Darja Dobršek, strokovna sodelavka ZPM Krško, in ga. Katja Šribar, podpredsednica ZPM Krško.

S srečanjem smo otvorili dejavnosti, ki bodo potekale v tem tednu – Tednu otroka, ki so ga letos naslovili s sloganom »Zakaji in zatoji radovednosti«. Na srečanju smo se pogovarjali o duševnem zdravju otrok in mladih, ki je že drugo leto zapored tema otroških šolskih parlamentov. Ga. Manca Marinčič nam je predstavila tudi biblioterapijo. Izmenjevali smo svoja mnenja in izkušnje. Bilo je zelo poučno. Ugotovili pa sva tudi, da je naša šola med redkimi, ki se tematike duševnega zdravja učencev loteva vsako leto na nivoju cele šole v sklopu sedaj že tradicionalnega naravoslovnega dne Povej – poslušam!

Nika Kovačič in Tjaša Kostevc, 9. a