V tednu od 27. 3. 2023 do 31. 3. 2023 smo se učenci in pedagoški delavci z veseljem pridružili čistilni akciji v našem kraju. Delo smo si razdelili tako, da smo se najmlajši lotili pobiranja vej in kamnov s površin ob novem atletskem stadionu malo starejši pa počistili smeti v bližnji in širši okolici šole. Pobrali smo odpadke s Šolske ceste in Ceste v Log, na začetku Dolenjega Leskovca, v okolici bazena, na delu ČISTILNA AKCIJA PO OBČINI MAJŠPERK | Osnovna šola Majšperkkolesarske steze ter igrišč. Učenci so bili delovni in motivirani, saj se zavedajo, da še tako majhen prispevek vsakega posameznika lahko pripomore k ohranitvi naše neizmerne dobrine – urejenega, čistega in zdravega okolja, s tem pa tudi kakovostnejšega življenja.

Vsak od nas je prispeval delček in na koncu je bilo opravljeno veliko delo.

Vse, ki se v popoldanskem času zadržujete na igrišču in ob šoli, letos ponovno prosimo, da smeti odlagate v smetnjak ali jih odnesete domov. Tako boste veliko naredili za naš planet in vse nas.