V torek, 9. 5. 2023, se je pri Osnovni šoli Jurija Dalmatina Krško, nadaljeval mednarodni projekt Žogarija, ki letos praznuje že 18 let.

Glavno vodilo projekta je, da nogomet in šport na splošno lahko izboljšata kakovost življenja mladih in jim vcepi življenjske vrednote kot so solidarnost, poštenost, odgovornost in spodbudi spremembe med njimi samimi v šoli, lokalni skupnosti in tudi širše.

Žogarije se je udeležila tudi naša šola.

Sodelovali smo v različni aktivnostih in igrah, ki so se točkovale glede na dosežen rezultat v posameznih igrah. Pri vseh igrah smo se spodbujali in navijali eden za drugega ter spodbujali tudi ostale učence iz drugih šol v duhu poštenosti.

Učenke in učenci so sodelovali v naslednjih igrah:

Nogomet 3 na 3:

Gal Tršelič

Nik Moškon

Lili Kostanjšek

Jan Zakšek

Max Purkat

Kviz znanja:

Ida Sluga

Pinija Ljubi

Maj Požeg Dular

Igra Z vami gospod Profesor:

Tija Kozole

Adam Župevc

V igri spretnosti z žogo v zraku in poigravanjem z žogo na tleh pa sta nastopila Adam Župevc in Jan Zakšek.

Na koncu smo osvojili 3.mesto in prejeli lep pokal ter priznanje, predvsem pa smo uživali in se imeli izredno lepo.

Iskrene čestitke celotni ekipi za prizadevnost, poštenost, borbenost, spretnost, solidarnost, znanje in športno navijanje skozi celotni dogodek.

Snemala nas je tudi kamera in ujela vse zanimive trenutke naših nastopov. Vse skupaj vljudno vabimo, da si ogledate oddajo Žogarija na RTV SLO 2, 21. 5. 2023 v dopoldanskem času in ponovitvijo oddaje, 26. 5. 2023.

Mentor: Damjan Kos