Letna šola v naravi

sreda, 15. 6. 2022

torek, 14. 6. 2022

ponedeljek, 13. 6. 2022

Prvi dan letne šole v naravi je za nami. Včeraj so učenci že uživali v plavanju, saj ima voda prijetno temperaturo. Posebno doživetje so bili kajaki in supi. Učenci so bili zelo spretni, kar je vidno tudi na fotografijah. Spoznavni večer je bil poln smeha in veselja. Vsi utrujeni smo zeloooo hitro zaspali.

Učenci 4. in 5. razreda so že v Nerezinah. Pošiljajo nam pozdrave in nekaj utrinkov s poti.

Praktične delavnice pri gospodinjskem pouku

Z učenci šestega razreda smo pri pouku gospodinjstva spoznali različno sadje in zelenjavo ter mleko in mlečne izdelke. Spoznali smo veliko različnih vrsta sadja in zelenjave, za kaj so zdravi, katere vitamine in minerale vsebujejo, kam jih uvrščamo. Učiteljica nam je pojasnila zdravilne učinke posameznih vrst in kdaj jih lahko uživamo.

V praktičnem delu smo si iz svežega sadja oblikovali sadne krožnike po lastni zamisli. Nekaterim je oblikovanje uspelo malo bolj, drugim pa malo manj izvirno. Kar smo učenci pripravili, to smo tudi pojedli.  Mmmmm, kako je bilo dobro.

Brestanica, maj 2022                                                                                                                            Učenci 6. a