Peščeni filter

V ponedeljek smo učenci z učiteljico Anjo pri naravoslovju in tehniki odšli ven na igrišče. Razdelili smo se v skupine in začeli izdelovati peščene filtre. Zanimivo je bilo, da se je voda skozi nekatere filtre res očistila. Všeč mi je bilo takšno delo. Super smo se imeli.

Tija Kozole, 4. razred

Občinski otroški parlament

V torek, 14. marca, so se tri učenke naše šole, osmošolka Nika Kovačič in devetošolki Iza Bahčič ter Eva Sluga, udeležile zasedanja 33. občinskega otroškega parlamenta osnovnih šol MO Krško in Občine Kostanjevica na Krki.

Predstavniki šol so se skupaj z mentorji zbrali v sejni sobi Občine Krško, kjer nas je najprej pozdravila v. d. predsednika ZPM Krško, gospa Katja Šribar, nagovorila pa sta nas tudi župana obeh občin.Mladi parlamentarci so se nato v treh različnih delavnicah posvečali osrednji temi letošnjega šolskega parlamenta Duševno zdravje otrok in mladih. Tako so spregovorili o samopodobi, metodah sproščanja ter medvrstniških odnosih, nato pa poročali o svojem delu. Udeleženci vsake šole so izbrali po enega predstavnika, ki se je vsem učencem predstavil in jih nagovoril, nato pa je potekalo glasovanje. Izglasovali smo dve predstavnici naših občin, ki nas bosta predstavljali na nacionalnem otroškem parlamentu v Državnem zboru RS v Ljubljani.

Preživeli smo zanimivo dopoldne, kjer smo se naučili veliko novega in uporabnega, zlasti veliko kratkih in učinkovitih metod, ki nam lahko pomagajo pri sproščanju v stresnih situacijah v šoli.

Mentorica Andreja Dvoršek